Mamy w planach przyozdobić ponury, deszczowy wieczór kolacją, winem i filmem (co prawda niezbyt romantycznym, ale o romantyczny nastrój już ja się postaram). To się postarałam, drugi kieliszek wina wypija gdzieś pomiędzy zabijaniem potworków a zdobywaniem kolejnego levelu, ja, z moim niedopitym czekamy. Ulubione, czerwone wino kończy w zlewie, a wieczór przesypiam. On dalej gra. Budzę się w środku nocy, a on gra! Otwieram lodówkę, a tam?! Nie, nie gra, ale niewiele brakuje.

Błagam nie zakochuj się w informatyku! Jego życiowym celem jest przejście z jednego na drugi poziom gry. Przez sen jego przyzwyczajone do klawiatury palce, nieustannie stukają w materac łóżka, a i po polsku to rozmawiać nie potrafi – nadaje szyfrem i zdziwiony wielce, że go nie rozumiesz.

Poprosisz o pomoc, a ten zamiast kliknąć trzy razy myszką i naprawić, co zniszczyłaś, to tłumaczy i wyjaśnia, a biedna ty uświadamiasz sobie, że w tym momencie jesteś jeszcze głupsza niż kilka sekund temu, po czym jak zwykle wciskasz przycisk -reset.

Kiedy już popełnisz życiowy błąd i obdarzysz miłością informatyka, wiedz, że nigdy nie będziesz ani tą pierwszą, ani też jedyną jego sympatią.

Pierwszą miłością informatyka jest niezliczona ilość gadżetów i technologicznych nowinek. Rozczaruję cię, ale nie jesteś nawet drugą, ani też trzecią jego miłością, ponieważ te miejsca należą do sterty “gier o niczym” oraz do tony, nic nie wnoszących do życia, programów.
Ty moja droga znajdujesz się gdzieś na szarym końcu niekończącej się listy ukochanych.
DSC_0610Jest jednak jeden plus owego zakochania – gwarantuję ci, że żadna twoja znajoma nie posiada tak bogatej wiedzy na temat najnowszego windowsa, nie każda twoja koleżanka potrafi samodzielnie sformatować dysk i mało która spędza romantyczne wieczory, podziwiając niezwykłe umiejętności zabijania potworów – czuj się wyjątkowa. W razie ataku kosmitów twój mężczyzna będzie jednym z najbardziej wykwalifikowanych zabójców. Bezpieczeństwo przede wszystkim, od teraz nigdy już nie mów, że informatyk nadaremnie zabija nieistniejące postaci z gier – on robi to w trosce o waszą przyszłość, on chce ocalić ludzkość przed zagładą!
Marzenia małego chłopca właśnie się spełniają – w swoim wyimaginowanym świecie jest Super Bohaterem – nie niszcz tego, daj facetowi żyć!