Są takie miejsca, do których wracać jest najpiękniej. My z kilku ulubionych po raz kolejny wybieramy Pragę, ja wyłącznie w celach turystyczno – rekreacyjnych, on planował zostawić w Pradze dziewczynę, by móc wrócić z przyszłą żoną.

Każdy jego plan jestem w stanie przewidzieć, o wszystkich niespodziankach wiem wcześniej niż zdąży mi o nich powiedzieć. Wcale nie dlatego, że jest przewidywalny, tylko po prostu nieświadomie daje mi wskazówki. Przekonana byłam, że o zaręczynach będę wiedziała z niemałym wyprzedzeniem. Tu sobie zaplanuję reakcję, tam kreację , jasne, że się nie popłaczę, bo makijaż i takie takie. Się nie popłakałam, ja wyłam jak stado bobrów! Sama bym tego lepiej nie zorganizowała. I on nie organizował sam, bo do stworzenia tak wyjątkowej atmosfery potrzebne jest grono współpracowników. Się zorganizowali i uczynili teoretycznie zwykły dzień kwietnia najpiękniejszym dniem w moim życiu. (JESTEM NARZECZONĄ, ALE KOSMOSSSS!!!)

7

Na sam widok kreatywnie podanych potraw, ślinka ciekła prawie do pasa, a wybrzydzające wiecznie podniebienie, oszalało oczarowane nieznanymi dotąd potrawami. Się jadło, aż się uszy trzęsły! Jasne, że nie wystarczy być najedzonym, żeby być szczęśliwym, jednak w tamtym momencie oprócz tych dań nie potrzebowałam zupełnie niczego więcej, no… może oprócz butelki wina, które smakowało równie cudnie. Nawet w Czechach jak Polak głodny, to zły, a ja już od co najmniej kilku godzin warczałam z głodu, jednak na takie smakołyki czekać zdecydowanie warto!

9

Może i jestem młoda , może w D. byłam, i G. ( czytaj generalnie wszystko) wiem, ale potwierdzam z jeszcze większym przekonaniem niż mówiłam dotychczas, że na klimat miejsc największy wpływ mają ludzie. Ludzie, którzy z zaangażowaniem i z uśmiechem tworzą taką atmosferę, przy której nawet oświetlony most Karola i ciągnąca się bez końca starówka wymiękają. Jasne, że taka ich praca i, że gdyby nie to, to klientów by nie było, a napiwkiem byłaby co najwyżej przyklejona do stołu guma do żucia (niekoniecznie pierwszej świeżości),  ale za takie wspomnienia to każde pieniądze, a i serca  zostawiamy jako napiwek. HERGETOVA CIHELNA – największe na świecie WOW (!!!) i dozgonne najcieplejsze wspomnienia w gratisie, a co!

10

Będzie nam bardzo miło, jeśli polubicie nas na FACEBOOKU

i tutaj też – INSTAGRAM 😉