Każda ciężarna potwierdzi, bo doświadczyła, iż moda ciążowa rządzi się swoimi prawami, z których najważniejsze mówi o tym, że przede wszystkim wygoda, ale umówmy się – po pierwszym trymestrze spędzonym w toalecie chcemy wyglądać i czuć się atrakcyjne! Tutaj zbawienne okazuje się być wszystko, co luźne i wszystko, co ukrywa ciążowe niedoskonałości.

Jakie „wielkie wyjścia” taka elegancja. Mój czerwony dywan zaczyna się i kończy w drodze do pobliskiego sklepu, ewentualnie jest równie długi, co spacer promenadą i z powrotem (kto z małego miasta, ten wie, jak zaskakujące potrafią być spacery zawsze w tę samą stronę i tą samą drogą). Sami więc rozumiecie, że balowe suknie po kostki, kiecki z trenem, czy inne szklane pantofelki dostosowuję do realiów rodem z mojej bajki.

W moim przypadku jeansy (tak samo, jak wysokie buty) poszły w odstawkę już w drugim miesiącu ciąży, a jedyne spodnie, na które mogę sobie pozwolić to rozciągliwe, luźne gacie, które z obuwiem niemalże bez podeszwy tworzą duet idealny. Jasne, że nijak mają się wspomniane wcześniej gacie do eleganckiego outfitu, ale na moje szczęście mamy lato, a jak wiadomo w tym okresie o szorty na gumie nietrudno . Wybieram, więc te, które będą idealnie współgrały z koszulami i ośmielone blaskiem kilku stylowych dodatków, z luźnych gaci zmienią się w całkiem znośne, wyjściowe gacie na gumie.

Tegoroczne lato, zwłaszcza dla ciężarnych, okazało się być bardzo łaskawe. A stylizacja z koszulą jest na tyle uniwersalna, że w razie niepogody luźne szorty zastępujemy równie luźnymi, i co ważniejsze – wygodnymi, leginsami i w miasto!

Czy inwestuję w typowo ciążową garderobę? Jeszcze nie. Do tej pory bronię się przed nią kieckami, koszulami i spodniami na gumie, gdyż w tych czuję się najlepiej.

Poniżej dwie ciążowo – wakacyjne stylizacje. Tym razem z koszulami i krótkimi spodenkami w rolach głównych, a następnym razem widzimy się na przeglądzie sukienek.


  1. koszula: MOHITO, spodenki: H&M, torba: RESERVED, buty: CCC, bransoletki: PANDORA i APART, zegarek: APART, okulary: H&M


2. koszula: HOUSE, spodenki: MOHITO, torebka: MOHITO, buty: CCC, bransoletki: PANDORA i APART, zegarek: APART, okulary: H&M


Bądź z nami bardziej:
FACEBOOK
INSTAGRAM